دبیرستان هوشمند غیردولتی پسرانه معراج اندیشه‎ تبریز

مدارس هوشمند معراج اندیشه تبریز 

مدارس هوشمند غیر دولتی پسرانه معراج اندیشه تبریز

شماره تماس    33863599-33844442-33854242

 

هفته بسیج گرامی باد

بسیج، عبارت است از مجموعه‌ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده‌به‌کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی نائل کردنِ این کشور، جمع شده‌اند.  امام خامنه ای ۱۳۷۶/۰۹/۰۵

انتخابات انجمن اولیا 1400-1401

انجمن اولیا ومربیان هر مدرسه هیأت منتخبی است از اولیای دانش آموزان و مربیان همان مدرسه که با تفاهم و صمیمیت و به منظور تقویت همکاری و مشارکت اولیای دانش آموزان جهت کمک به ارتقای کیفیت فعالیت های آموزش وپرورش و گسترش ارتباط خانه ومدرسه , برطبق مقررات و ضوابط وزارت آموزش وپرورش انجام وظیفه می نماید

مدرسه مهم ترین نهاد اجتماعی ، تربیتی وآموزشی ، و اصلی ترین رکن تعلیم وتربیت است که به منظور تربیت صحیح دانش آموزان درابعاد دینی ، اخلافی ، علمی ، آموزشی ، اجتماعی و کشف استعدادها وهدایت و رشد متوازن روحی و معنوی و جسمانی آنان برابر ضوابط وزارت آموزش وپرورش تأسیس و اداره می شود. این نهاد با همکاری کلیه ی کارکنان و با مشارکت دانش آموزان و اولیای آنان زیر نظر مدیر مدرسه اداره می شود.

در سالتحصیلی جدید نیز با توجه به شرایط کرونا مدرسه معراج اندیشه مقطه دوره اول متوسطه تمام توان خود را به کار بست تا بتواند به نحو عالی انتخابات انجمن اولیا و مربیان را برگذار نماید.

در این جلسه به ترتیب آرا آقایان و بانوان :

1.احمدحبیب پور واقف با کسب 35 رای

2.مصطفی قویدل با کسب 29 رای

3.مریم رستم نژاد با کسب 27 رای

4.رضا پسندیده با کسب 26 رای

5.اصغر چاهی با کسب 23 رای

6.سمیه متین با کسب 19 رای

7.عزیزه غیور با کسب 18 رای

8.رقیه علیزاده با کسب 16 رای

9.رباب رنجبر با کسب 16 رای

10.ملیحه نیک فردین با کسب 15 رای

11.احد میرزازاده با کسب 14 رای

12.شهین محمودی با کسب 14 رای

به عنوان اعضای انجمن به انتخاب اولیای عزیز انتخاب شدند.

همچنین در اولین جلسه انجمن اولیا (بعد از انتخابات اعضای انجمن)

که با حضور اکثریت اعضا انجام شد آقایان احمد حبیب پور واقف ،مصطفی قویدل،علی هنانیان به ترتیب به عنوان رئیس انجمن،نایب رئیس،منشی و رابط با آرای اعضای حاضر انتخاب شدند.

تصاویر این جلسه به پیوست به شرح زیر است.

هفته وحدت

ربیع‌الاول یادآور میلاد با سعادت آخرین رسول خدا و پیامبر صلح و دوستی است و هفته وحدت، بی‌تردید پیام آور برادری، اتحاد و یکپارچگی همه مسلمانان به یکدیگر در سایه قرآن کریم، سنت و سیره رسول اکرم (ص) است.

در این خصوص رهبر کبیر انقلاب میفرمایند:

یکی از اصول اسلام، وحدت مسلمین و اخوت اسلامی است.*

مسلمین را به وحدت کلمه و دفاع از اسلام و مبارزه با ائمه ی کفر و سردمداران ظلم و فساد جهانی و متجاوزین به حقوق کشورها و ملت های ضعیف و دست نشاندگان آن ها توصیه کنید.*

هفته ی وحدت، وحدت میان امت اسلام است.*

هفته وحدت فاصله میان ۱۲ ربیع‌الاول سالگرد میلاد پیامبر اسلام (ص) بنابر روایات اهل سنت، تا ۱۷ ربیع‌الاول ولادت حضرت محمد (ص) بنابر روایات شیعه است پنج روزی که با تدبیر ویژه‌ به یکی از اثرگذارترین ایام در ایجاد وحدت و دوستی هرچه بیشتر بین مسلمانان جهان و به خصوص ایران شده است.

در این ایام مدرسه معراج اندیشه دوره اول نیز با برگزاری مراسم های مختلف به صورت آنلاین اقدام به گرامی داشت آن کرد که از جمله آن ها میتوان به مولودی خوانی برادر ارجمند علی علی بیگی سخنرانی حجه الاسلام جوادی و تهیه کلیپ ها و محتویات مختلف جهت ارائه در کلاس ها بود که تصاویر آن به پیوست در زیر قابل روئیت میباشد.

فایل های ضمیمه :
1. 1.JPG
2. 2.JPG

عید

خجسته عید ولایت و خلافت آخرین حجت خدا، امام عاشقان حضرت مهدی(عج) بر منتظران آن حضرت مبارک باد.

هوالباقی

برادر ارجمند جناب آقای امید صمدی معاون محترم انضباطی مدرسه معراج اندیشه

از شنیدن خبر فوت مادرتان بسیار متاثر شدیم
این واقعه دردناک رو خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای جنابعالی صبر مسالت دارم
ما رو هم در غم عزیز از دست رفته تان شریک بدانید.

از طرف : همکاران و دانش آموزان مدرسه معراج اندیشه

برگزاری مراسم عزاداری محرم سیدالشهدا(ع)

قال الرّضا علیه السّلام :انَ اَبى اِذا دَخَلَ شَهْرُ الْمُحَرَّمِ لا یُرى ضاحِکاً وَ کانَتِ الْکِاَّبَةُ تَغْلِبُ عَلَیْهِ حَتّى یَمْضِىَ مِنْهُ عَشْرَةُ اَیّامٍ، فَاِذا کانَ الْیَوْمُ العْاشِرُ کانَ ذلِکَ الْیَوْمُ یَوْمَ مُصیبَتِهِ وَ حُزْنِهِ وَ بُکائِهِ ... .

امام رضا علیه السّلام فرمود: هرگاه ماه محرّم فرا مى رسید، پدرم (موسى بن جعفرعلیه السّلام ) دیگر خندان دیده نمى شد و غم و افسردگى بر او غلبه مى یافت تا آن که ده روز از محرم مى گذشت، روز دهم محرّم که مى شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود.

امالى صدوق ، ص 111

شیعیان دیگر هوای نینوا دارد حسین
روی دل با کاروان کربلا دارد حسین

امروز مصادف با ایام دهه محرم 1400 برنامه عزاداری مجتمع آموزشی معراج اندیشه با حضور همکاران عزیز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی و مداحی برگزار شد.

فرارسیدن محرم 1400

السلام علیکم یااباصالح المهدى (عج)السلام علیک یاامین الله فى ارض وحجته على عباده(یاصاحب الزمان آجرک الله)ماه محرم بر شما وعاشقان حسین تسلیت عرض مینمایم.

با فرارسیدن ماه محرم مدرسه ما هم بوی محرم گرفت.

با کمک دانش آموزان بسیجی و همکاران عزیز مدرسه آیین بزرگداشت ماه محرم با تغییر محیط مدرسه به رنگ سیاه و پرچم های اباعدالله الحسین(ع) آغاز شد.

از همه دانش آموزان و اولیایی عزیز در این روزها و شب ها التماس دعا داریم

قربان، عید سر سپردگی و بندگی مبارک

عید اضحی رسم و آئین خلیل آزرست، بعد آن، عید غدیر، روز ولای حیدر است
عید قربان و پیشاپیش عید سعید غدیر مبارک.

روز 10 ذی الحجه مصادف با عید سعید قربان است. این عید همچون عید فطر از اعیاد مهم مسلمانان است که در روایات از آن به "یوم الاضحی" و "یوم النحر" نیز یاد شده است. طبق روایات در این روز خدا به پیامبر خود ابراهیم فرمان داد تا فرزندش را در راه او قربانی کند. اما زمانی که او اسماعیل را به قربانگاه برد، جبرئیل نازل شد در حالی که قوچی به همراه داشت و از جانب خداوند پیام آورد تا قوچ را قربانی کند.

عید قربان آمده ای دوستان شادی کنید

یادی از پیغمبر توحید و آزادی کنید

متن تبریک عید قربان با جملات رسمی و ادبی [فارسی و عربی]

او که در راه خدا از مال و فرزندش گذشت

با تبر بت های جهل و خودپرستی را شکست

بنده پاک خدا و پیرو الله شد

نامش ابراهیم بود اما خلیل الله شد

میلاد اقا امام رضا (ع)

میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت بر تمام مسلمانان جهان مبارک باد.

سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گرامی باد.

مشاهده مطالب قدیمی تر...